09.01

2019

Kış Geldi

Yakuphan KılınçDün gece ilk defa soğuğun geldiğini hissedip vantiratörü açmadım. Önceleri sıcaktan terlemeyeyim diye vantiratörü açıyordum. Dün gece kapalıydı ama terlemedim. Buda kış geldi diyor. Bugün kazaklarımı ceketimi montumu yıkadım. Yani kışlıkları yıkadım. Artık kışlıkları giyeceğim.

Bu arada benim kedi ve yavruları iki gün önce kayıptı. İki gün önce hiç birisini görmedim. Dün sabah yavru minomun birisini gördüm. Diğer yavru minolarımı da dün akşam gördüm. Benim minolar bugün evin önündeydi. Sularını değiştirdim. Bir parçada ekmek ıslatıp verdim. Ama ekmeği yemediler.

Benim yavru kedilerin anasını üç gündür görmedim. Nereye gitti bilmiyorum. Benim yavru kediler de büyüdü. Analarının başına ya bir şey gelip öldü yada büyüdüler diye emzirmeyi bıraktı. Benim minolar büyüdü artık aç kalmazlar. Karınlarını gezerek doyururlar. Bende yediklerimden birer parça veririm. Bunlar benim minolarım canlarım can kuşum. Seviirim minolarımı.

Onsekiz eylül ikibinonaltı

Yakuphan KılınçYakuphan Kılınç

Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Etiketler: kış-soğuk-kediler

Şiirkolikte kayıtlı 9 yazısı bulunmaktadır.

Yakuphan Kılınç yetkili üye konumundadır.


Yakuphan Kılınç denemeleri
Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri