darwin nedir?

Sağlık Terimleri kategorisindeki bu terim için henüz görüş bildiren olmamış.

Duygu Özmen

5.2.2010 20:35:53

Sema Enci - 17.2.2010 16:55:42

aslında düşününce cesur bir amca..düşünün ki Tanrı'nın sözlerine alternatif bir inanış getiriyor kim Tanrı'yı karşısına almak ister

İsmail Gezer - 16.2.2010 00:53:25
Herşey Allahın takdiri iledir... evrim teorisini savunarak Allah ı inkar edenlerde vardır . evrim teorisini savunarak Allah ı gerçekler ile tanıyarak sevmek isteyenlerde vardır. Britanya ileri araştırmalar kurumu toplantı Salonu'ndaki hararetli konuşmalrdan sonra, Beagle gemisinin kaptanı ayağa kalkmış,elindeki "kutsal kitap"ı sallayarak bağırıyordu. "...bütün gerçekler burada yazıyor...! " Ben de şimdi elimde kur'an "...bütün gerçekler burada yazıyor...! "diyorum. Allah ı sevmek ve bulmak istiyorsak bu onun kitabı ile olur. gerisi safsatadır.

Oğuz Evren Kılıç - 15.2.2010 17:33:05
Gerçekten çok bilimsel(!) bir yaklaşım olmuş İsmail Bey... Umarım hayata dair her sorunsala bu zihniyetle yaklaşmıyorsunuzdur. Zirâ "ben dedim, oldu", "ben yaptım, oldu" ya da "söylediklerimin dayanağı benim" zihniyeti ile üretilen(!) fikirler, Engizisyon ile birlikte tarihin karanlıklarına gömüldü. Allah'ın zâti ve sübuti sıfatları, zaten yeterince açık : Her şey Allah'ın inâyeti ile olur. Evrim de Allah'ın takdiridir. Evrim, Allah'ın takdiri dışındaymış gibi gösterenler skolastik tahtlarını kaybetmek istemeyen yobazlardır. Bu yobazlar, her dinden çıkmaktadır. Önemli olan, insanlığın gerçeğe ulaşması ve Allah'ı gerçekler ile tanıyarak sevmesidir. Safsatalar, sâdece dinlerin değerinden götürür.

İsmail Gezer - 15.2.2010 11:23:31
Toprağın içinde bir takım elementler vardır. Toprakta demir vardır, kalsiyum vardır, fosfor vardır, magnezyum v.s. vardır. İnsanın yapısı incelendiği zaman aynı elementlerin insanın yapısında da olduğu görülür. Rahatsızlanıp doktora gittiğimiz zaman Doktor: â??Sende demir eksikliği var-sende kalsiyum eksikliği varâ? der. Ve ilaç verir.
Yukarıda da belirttiğimiz gibi toprakta bir takım renkler vardır. Kırmızı toprak vardır-siyah toprak vardır-beyaz toprak vardır. Aynı renkler insanlarda da İnsan toprakla hayatını devam ettirir. Geniş düşündüğümüz zaman her şey ya direk ya da endirekt topraktandır. İnsan toprakla beslenir- toprakla yaşar- toprağa döner.
İnsan ölünce ruh bedenden ayrılır. Ona kimse sahip çıkmaz olur. Annesi babası ve bütün sevdikleri onu biran önce yerine göndermek isterler. Daha fazla bekletemezler. Onu toprağa gömerler. Böylece insan da hakiki dostuna kavuşur. Aslına dönüşür.

İsmail Gezer - 15.2.2010 11:16:13
2:65 - İçinizden cumartesi günü yasağını çiğneyenleri elbette bilirsiniz. İşte bundan dolayı onlara "sefil maymunlar olun!" dedik.

2:66 - Bu ibret dolu cezayı öncekilere ve sonrakilere bir ders, korunacaklara da bir nasihat, bir öğüt yaptık.

bunlar bakara suresi ayetleridir...
bu ayette geçen maymuna çevrilmiş insanların ayette geçtiği gibi sonrakilere bir ders amaçlı buldurulmaları kesindir.
ama darwin sivrisi aynaya bakmış ve bende biraz maymuna benziyorum ve kesin atam maymundur demiştir ve teorisini ortaya atmıştır.
19.yüzyılda islam ile müşerref olabilseydi
benim sadık yarim kara topraktır derdi
Aşık Veyselden önce...

Taner Orkun Gürcan - 15.2.2010 02:31:50
Darwin'in başlangıçta oluşturduğu teorileri ve gelişen süreci takip etmiş değilim... Amma velakin bildiğim birşey var ki şu an Avrupa da klise ve darwinizm karşı karşıya gelmiş durumda ve darwinizm tüm dünya da temel olarak tanrı kavramını çürütmek amacıyla teoriler üstünde çalışıyor... Bunun adına tanrıyla savaşmak içgüdüsü diyebiliriz. Gözlemlediğim kadarıyla darwinizmi savunan bir çok kişinin gözlerinin içinde bu hırsı gördüm... Fakat gelinen nokta ise "Afrika'dan bir anda maymunların fışkırması teorisi" Zaten kitapda yazan ise "biz bir şeye ol dediğimiz zaman anında oluverir"... Aslında her seferinde aynı kapıya çıkılıyor. Başlangıç ne denildiği zaman tıkanılıp kalınıyor... Boş bir felsefe çene yormaktan başka hiç birşey değil...

Oğuz Evren Kılıç - 14.2.2010 20:05:26
Charles Robert Darwin, Evrim Kuramı'nı ortaya koyan bilimadamı ve araştırmacıdır. "Türlerin Kökeni Üzerine" isimli eseri ile bilim dünyasındaki tarihi dönemeçlerden birisinin dönülmesini sağlamıştır. Skolastik "Yaradılış Efsânesi"nin üstünkörü doldurduğu boşluğu artık Darwin'in Evrim Kuramı dolduracaktı. Zaman ilerledikçe Evrim Kuramı pek çok restorasyona uğramış, ancak anafikri değişmemiştir : Tüm canlılar evrimsel kurallara tâbi ve "kökenleşme" üzerine yaşamaktadır. Skolastik felsefelerin köküne dinamit koymuş olduğundan, Darwin'in ismi her zaman kolayca düşman bulabilmiştir. Oysa ki Darwin'in ortaya koyduğu Evrim Kuramı, "Yaratıcı Güc"ün yaratma işine her zaman devam ettiğinin en önemli kanıtlarındandır. Bkz. Allah'ın sübı»ti sıfatları - Tekvin.

Sema Enci - 14.2.2010 18:45:33

ademle havva hikayesini dumura uğratan bir amca


Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri