tiyatro nedir?

Sanat Terimleri kategorisindeki bu terim için henüz görüş bildiren olmamış.

Güzide Hivda

11.3.2010 19:14:41

Arzu Yaşar - 4.6.2010 21:50:11
kendini ve yeteneklerini ifade edebilmektir tiyatro.herkes gitmeli bence..

Burhan Asaf Gözüberk - 24.5.2010 23:00:05
Evet insanlar tiyatroya gitmiyor ; fakat unutulmamalıdır ki hiç kimse %100 suçlu değil , kimse de %100 masum değildir... Ekonomi başta olmak üzere olanak temelli birçok gerekçeden ötürü kişi televizyona mecbur ediliyor ... Buda insanların beyinlerini köreltiyor onları tektipleştiriyor ... Şikayet etmek yerine çözüm üretilse keşke ; bence bu ülkenin esasta en büyük meselesi de budur... Devlet tiyaroları tarafından hiçbir şekilde ve aşamada tek kuruş ücret alınmasa ; semtlerden oyunlara gitmek üzere ücretsiz servisler kaldırılsa , tiyatro oyunlarının tanıtımı da medyada ; en az diziler kadar iyi yapılsa : inanın bana ülkede ki tiyatro salonlarının seyirci kapasitesi yetersiz kalacaktır... insan oyuncunun terinin kokusunu bir kere duyduğunda bağımlısı olacaktır tiyatronun... Kısacası tiyatro gibi tüm sanatlar ; halk için yapılsa, karşılıksız bir şekilde , halkın anlayacağı dilde , o zaman her şey çok daha güzel olur...

» Güzide Hivda - 28.3.2010 23:13:06
Dün 27Mart â??Dünya Tiyatrolar Günü'ydü. Ama bu gün başlığın altına bakıyorum da tek kelime yazan olmamış ne kadar üzücü.

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri