Muammer Sungurtaş
15.12.2010 tarihinden bu yana şiirkolik.

Yaş: 58
Cinsiyet: Bay
Yaşadığı Şehir: İstanbul
Meslek: Danışman
Öğrenim: Lise
Seviye: Onaylı Üye


Kendisi için şu cümleleri kullanmış:
...İnsan denen varlık yaratılışı itibariyle diğer canlılardan farklı olarak,Allah tarafından birtakın özellikler verilmiştir,Bunların başında da vijdan denen olgu vardır'ki bu diğer canlılarda yok denecek kadar azdır.İnsan bazen acı çeker bazende bierek yada bilmeyerek acı cektirir, bu oluşumun sonud da birtakım tepkiler verilir,Bu tepkiler bazen fiziki olur bazen de duyguyla olur,Duygusal tepkilere de gönül işi denir ki buda yazıyla ve de sözle anlatılır.
Şunları yapmaktan hoşlanırmış:
..Hertürlü yazıyı okumayı,Zaman zaman şiir yazmaya çalışmayı, Ortam buldukca seviyeli tartışmaları, spor yapmayı ve de iyi ve güzel olan herşeyi severim, ..Günahı sevmem. Fakat günahkarı severim.
Şiir için şöyle demiş:
..Şiir Bir duyguyu vede bir haykırışı bazende bir isyanı anlatan bie yazı türüdür.Hazreti Adenden günümüze kadar geçen zan içerisinde insan oğlu Derdini, İsyanını ve de bazı duygularını Şiirle anlatma yoluna gitmiştir,Bazen edilen ........ dahi Şiirle daha rahat edildiğinden bir hoşgörü kazanmıştır.Kısacası:Şiir. Bir duyguyu Kafiyeliolarak anlatım biçimidir.

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri