Naime Özeren
1.4.2016 tarihinden bu yana şiirkolik.

Seviye: Onaylı Üye


Kendisi için şu cümleleri kullanmış:
Naime Koç ÖZEREN Ordu'nun Fatsa ilçesinde doğdu. Kendini toplum kalkınmasına adamış bir eğitimci. Evli. Bir kız bir erkek olmak üzere iki çocuk annesi. 'Denizin Anahtarı' ve 'Göçebe Sevdam' adlı iki şiir kitabı ve BUZ TUTAN ATEŞ adlı bir de öykü kitabı var. Birçok sanat ve edebiyat sitelerinde, dergilerde ve biri uluslararası olmak üzere saygın pek çok antolojilerde şiirleri yayınlandı. İzmir' de yaşıyor.
Şunları yapmaktan hoşlanırmış:
Resim yapmak, müzik dinlemek, seyahat etmek, kitap okumak, yazmak, doğa yürüyüşü, yüzme. Sinema, tiyatro, konser, opera, çeşitli sanatsal etkinlikler. İlgi alanımdaki kişisel gelişim ve diğer seminerlere, kurslara katılmak. Okuma yazma bilmeyen yetişkinlere gönüllü öğretmenlik yapmak...
Şiir için şöyle demiş:
Şiir, yananlar ve kendini yakanlarla dolu dönemlerde içten bir yanışı gösterir. Şiir, İnce ince soğan doğramak gibi. Çok eğilmişseniz üstüne, yaşarır gözleriniz. Kurşuna dizilir ölürler, şiire dizilir dururlar. Şiir, varlıklı-yoksul, ikisinin de uzağındadır, Bir beraberliğin bitişinde her zaman biraz hüzün vardır, hele şiirler için.

Şiirlerin ve denemelerin telif hakları ve sorumluluğu sahiplerine aittir. Siirkolik.com telif hakları yasasınca şiir teliflerine bağlı kalmayı taahhüt eder.
Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.
Siirkolik Şiir Bildirimleri